X
تبلیغات
دکتر شو

دکتر شو

تعیین سطح آهن خون با استفاده از سنسورهاى نانو الماس

محققین دانشگاه Ulm آلمان معتقدند به رويه جدید در آشکار سازى میزان غلظت حديد زنجير در جریان خون با اندازگیرى سطح نوعى پروتئین به آوازه فریتین قدرت یافته اند. این پروتیین مسئول ذخیره سازى و جابه جایى آهن در خون است. آنها این کار را با استعمال از نوعی نانوالماس نیمه صنعتی انجام مى دهند. بنا بر تعاملات الکترواستایک بین نانو ذرات الماس و پروتئین فریتین، انجذاب مولکول هاى پروتئین با یونهاى حديد زنجير مغناطیس شده امکانپذیر مى شود. تصور مى شود که نتیجه این بررسى ناتوان است استفاده از سنسورهاى نانوالماس به ابزارى جهانى در تشخیص میزان پولاد در جریان خون تبدیل کرده و نفس را یک روند آزمایشگاهی معمول گرداند.


براى تجهیز كل میکروسکوپ به این مجموعه نورى جدید تنها ۲۰۰ دلار هزینه تخمین خورده شده است. بنابراین محققین معتقد هستند که از این سبك مى توان درب تجهیز میکروسکوپ هاى آزمایشگاه ها با هزینه کمتر در سو توسعه بهداشت و درمان سر پشه دره کشور هاى مختلف سود نمود.


شیشه آزمایشگاهی

پاندورا ویروس (Pandoravirus) اندازه‌ای كورس دور برابر مگاویروس داشته و دارای کد ژنتیکی عجیبی است که در هیچ نمونه دیگری تاکنون مشاهده نشده است. دکتر «ژان میشل کلاور» از محققان دانشگاه اکس مارسی با بررسی آماج هایی از پاندورا ویروس در آب های مناطق ساحلی شیلی و استرالیا، موفق به کشف این ویروس شده است.با پیشرفت تکنولوژی، آرزوها دیگر تو حد آرزو باقی نمی وش و بسیاری از آنها به ایده ها و آخر طرح های کاربردی تبدیل می شوند. یکی از این طرح ها که حالا به مرحله تجاری رسیده است، تبدیل موبایل یا تبلت به میکروسکوپ شايسته حمل است. تا به حال شرکت های مختلفی لنزهای ویژه دوربین تلفن های هوشمند و حتی چند میکروسکوپ را به بازار ارایه کرده اند. منتها به چشم می رسد که این میکروسکوپ تازه خويشاوندي به مدل های قبلی توانایی های بیشتری دارد. 
برچسب‌ها: تجهیزات پزشکی,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ساعت ۱۹:۱۵ توسط فرزین دانشور دسته : نظر(0)

تعیین سطح آهن خون با استفاده از سنسورهاى نانو الماس

محققین دانشگاه Ulm آلمان معتقدند به سير جدید در آشکار سازى میزان غلظت چدن در جریان خون با اندازگیرى سطح نوعى پروتئین به لقب كلمه و ننگ فریتین دست یافته اند. این پروتیین مسئول ذخیره سازى و جابه جایى پولاد در خون است. آنها این کار را با بهره وري از نوعی نانوالماس نیمه صنعتی فرجام مى دهند. بنا بر تعاملات الکترواستایک بین نانو ذرات الماس و پروتئین فریتین، جذب مولکول هاى پروتئین با یونهاى سلاح مغناطیس شده امکانپذیر مى شود. تصور مى شود که نتیجه این بررسى قوي است استعمال از سنسورهاى نانوالماس به ابزارى جهانى داخل تشخیص میزان حديد زنجير در جریان خون تبدیل کرده و ثانيه را یک سنت آزمایشگاهی معمول گرداند.


تغییر قرص افزارى مهمى که بر روى میکروسکوپ هاى معمولى موجود عاقبت مى گیرد زمانى است که مى خواهند یک مجموعه 150 تایى از لامپ هاى LED کوچک را در زیر لام، و یا به نيايش دیگر نيز جایى که سیستم نورى خود میکروسکوپ تعبیه شده است، جاسازى کنند.


تجهیزات پزشکی

بدلیل كيل بزرگ و شکل غیر معمول این ویروس، مدخل سرپوش تحقیقات قبلی از لحظه بعنوان باکتری کوچک تر از و معدود معمول یاد شده بود. نمونه‌های جمع‌آوری شده از سواحل شیلی و ملبورن استرالیا مدخل سرپوش محلول آنتی بیوتیک برای کشتن هرگونه باکتری و سپس نمايش و متضاد فاقد باکتری سر پشه دره معرض آمیب‌ها نهاد استقرار داده شدند و زمانی که همه همسان تعزيه ها از بین رفتند، محققان دریافتند که آنها چیزی بجز باکتری هستند.بازوهای این گجت، دارای پایه های کوچکی هستند تا بتوانید بدون بهره وري از تباني مجموعه پروسکوپ و آی دیوایس را به کار ببرید.پروسکوپ برای تمام آی دیوایس ها به قیمتی حدود 150 دلار از بازهم اکنون مستعد خرید است.
برچسب‌ها: آزمایشگاه,

ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ساعت ۲۰:۳۵ توسط فرزین دانشور دسته : نظر(0)